Piżama damska z koronką – dlaczego to świetny wybór?

Ciężko znaleźć kobietę, która nie darzy sympatią koronki. Materiał ten pozwala odkryć nieco więcej ciała i pozostać przy tym wyjątkowo tajemniczą. Koronkowe wykończenia, szczególnie w przypadku piżam nocnych, są kuszące i podkreślają kobiecość. Warto również pamiętać, że ponadczasowość materiału koronkowego sprawia, że uważana jest przez wszystkie pokolenia.

Niezależnie od tego czy mówimy o lekkim koronkowym wykończeniu czy też dopasowanej do ciała bielizny nocnej – koronka pobudza zmysły. Dzięki piżamie z koronką poczujesz się niezwykle elegancko, a jednocześnie komfortowo podczas zwykłych odprężających wieczorów przy przekąskach i serialu.

Za sprawą szerokiego wyboru piżam damskich koronkowych, niewątpliwie znajdziemy swoją idealną piżamę. Dostępne są przeróżne kolory i fasony – wystarczy zapoznać się z ofertą Aiiram, aby się o tym przekonać!

Historia koronki

Ciężko jest określić dokładny początek istnienia koronki. Wielu badaczy uważa, że tak przygotowane wyroby obecne były już w starożytnym Egipcie. W grobowcach znaleziono bowiem tkaniny plecione w sposób przypominający współczesną formę koronki.

Największą popularność koronka zyskała jednak Wielkiej Brytanii w czasach późnego średniowiecza, kiedy to królowa Elżbieta I chcąc umocnić swoją pozycję jako władczyni, życzyła sobie strojów przekazujących „aurę boskości”. Doskonale rozumiała, że ubiór ma ogromną moc oddziaływania i może wynieś ją ponad wszystkich ludzi, czyniąc z niej autorytet. Właśnie w ten sposób pojawiła się moda zawierająca w sobie koronkowe dodatki – głównie wśród arystokratów i naśladujących ich bogatych mieszczan.

Warto jednak pamiętać, że w tamtym czasie istniało wiele odgórnych zakazów dla klas średnich w kwestii ubioru. Dla przykładu, w średniowiecznej Hiszpanii zakazywano strojów zdobionych złotem, jak również noszenia kosztownej biżuterii. Właśnie za sprawą koronki, która była równie droga, omijano te dekrety. Podobna sytuacja miała miejsca we Francji – jednak w przypadku tego państwa nawet koronkowy materiał został objęty pewnymi normami.

Największa popularyzacja koronki nastąpiła jednak w XIX wieku, a ten stan rzeczy miał związek z żoną Napoleona III – Eugenią. To jej projektant, Charles Frederick Worthem, wykreował modę na olbrzymie dodatki z koronkowego materiału. Bogacący się mieszczanie, podobnie jak wyżej postawiona arystokracja, również chcieli pokazać swoją zamożność. Za sprawą powstania licznych fabryk produkujących koronkę maszynowo, stała się ona znacznie tańsza i ogólnodostępna dla większości klas społecznych.

Co powiesz na satynową piżamę damską z koronkowym wykończeniem?

Znasz już dzieje dobrze znanej wszystkim kobietom koronki. Dzięki niej możesz poczuć się jak prawdziwa królowa – właśnie po to była bowiem stworzona. Nie zapominaj, że koronkowe dodatki, sprawdzą się nie tylko w postaci wyjściowych sukienek, lecz również domowej odzieży.

Sprawdź bestseller, jakim jest piżama damska koronkowa z naszego sklepu!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.